کاردستی فیل

اشتراک گذاری در
BazarcheAd

آموزش کاردستی فیل به کودکان چه فوایدی دارد؟

کاردستی نوعی فعالیت گروهی کودکانه است که از سن بسیار کم از این سرگرمی برای آموزش های غیرمستقیم به کودکان استفاده می شود. به عنوان مثال در مهد کودک ها و مدرسه به خصوص پایه های ابتدایی از کاردستی برای آموزش کودکان به کمک بازی و سرگرمی استفاده می کنند. مربی های مهد کودک و معلم ها برای آشنا کردن کودکان با حیوانات می توانند از روش ساخت کاردستی استفاده کنند. کاردستی فیل می تواند به آشنا شدن کودکان با حیوان فیل کمک کند.

همچنین مربی های مهد کودک، معلم ها یا پدر و مادر ها می توانند هنگامی که کودک در حال ساخت کاردستی فیل است، شعر ها یا قصه های مربوط به فیل را برای او بخوانند. این کار باعث می شود تا کودک هنگامی که در حال ساخت کاردستی فیل است به شعر و قصه مربوطه نیز گوش می دهند و آشنایی بیش تری با این حیوان پیدا می کنند. کاردستی فیل علاوه بر آشنایی کودکان با حیوان فیل فواید دیگری نیز دارد. به عنوان مثال زمانی که کودک کاردستی فیل خود را به پایان می رسانند، درواقع یک فعالیت را به کمک دیگران یا خود به تنهایی به اتمام رسانده اند و این امر باعث تقویت اعتماد به نفس در آن ها می شود و همان طور که می دانید اعتماد به نفس یکی از ویژگی های مهم در هر شخصیتی است و شخصیت افراد نیز در کودکی شکل می گیرد.

بنابراین باید از سن بسیار کم کودکان به افزایش اعتماد به نفس در آن ها توجه ویژه شود. در صورتی که کودکان اعتماد به نفس کافی را در شخصیت خود نداشته باشند در بزرگسالی باعث بروز اختلالات بسیاری می شود. همچنین ساخت کاردستی فیل در رشد جسمی کودکان نیز کمک می کنند. زمانی که کودک در حال ساخت کاردستی فیل درواقع در حال تقویت عضلات دست خود است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مطلب
اشتراک گذاری در
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments