کاردستی خانه

اشتراک گذاری در
BazarcheAd

چرا کاردستی خانه ایده ای جذاب برای کودکان است؟

کاردستی یکی از سرگرمی های جذاب برای کودکان است زیرا در نهایت این سرگرمی، یک شی جدید ساخته می شود که کودک خود آن را ساخته است و این امر باعث افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی یعنی اعتماد به نفس در شخصیت کودک شما می شود. تحقیقات روانشناسان و درمانگران متخصص نشان داده است که شخصیت افراد در کودکی شکل می گیرد و از آن جایی که اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی در سلامت روانی افراد دارد باید از کودکی به میزان آن توجه شود تا کودک در بزرگسالی دچار اختلالات متفاوت نشود.

طرح خانه جز اولین طرح هایی است که کودکان آن را ترسیم می کنند. بنابراین طرح و ایده ی کاردستی خانه نیز می تواند طرحی جذاب و هیجان انگیز برای کودکان باشد و علاقه و اشتیاق آنان را برای ساخت کاردستی افزایش دهد؛ زیرا همان طور که می دانید کودکان امروزی به انجام بازی های دیجیتالی و کامپیوتری و گذراندن اوقات فراغت خود با کنسول های بازی و دیگر تجهیزات الکترونیکی علاقمند هستند. بنابراین شما باید با ترفند های خاصی اشتیاق آن ها را به انجام فعالیت هایی نظیر کاردستی افزایش دهید و کودکان خود را برای ساعاتی از فضای مجازی و ابزارات الکترونیکی دور کنید.

همچنین ساخت کاردستی خانه فواید بسیار زیادی برای رشد شخصیتی کودکان نیز دارد. از آن جایی که ساخت کاردستی خانه یا هر کاردستی کودکانه ی دیگری معمولا به صورت گروهی در مهد کودک ها و مدرسه ها انجام می شود. بنابراین روحیه ی انجام کار تیمی و گروهی را در کودکان افزایش می دهد و باعث می شود کودکان آداب و رفتار اجتماعی را یاد بگیرند. همچنین کودکان در حین ساخت کاردستی خانه با طرح ها، الگو ها و رنگ های جدیدی آشنا و می شوند و شیوه ی استفاده از بسیاری از ابزارات مانند چسب و قیچی را فرا می گیرند.

4.5 2 رای ها
رأی دهی به مطلب
اشتراک گذاری در
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments